סילביה גרינברג

רוזמרי דנציגר

דייויד ארונסון

 סילביה גרינברג זמרת סופרן
מייסדת הקשר הווקאלי וינה-תל אביב

זמרת הסופרן הישראלית פתחה את הקריירה שלה בקונצרט עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית תחת שרביטו של מאסטרו זובין מהטה. סילביה גרינברג שרה תפקידי קולורטורה רבים מאז החלה את הקריירה שלה בבית האופרה של ציריך ובדויטשה אופר ברלין. תפקידי הקולורטורה של גרינברג כללו את צרבינטה באופרה "אריאדנה בנקסוס", בלונדשן ב"חטיפה מן ההרמון", אוסקר ב"נשף המסכות" וסופי ב"וורטר". תפקיד מלכת הלילה באופרה "חליל הקסם" הפך עד מהרה להיות תפקיד הדגל של גרינברג, אותו היא שרה בכל בתי האופרה החשובים של אירופה. סילביה גרינברג הוזמנה לשיר בפסטיבלים החשובים ובבתי האופרה הגדולים באירופה. בלה סקאלה במילאנו היא שרה את תפקיד של לוצ'יה באופרה "לוצ'יה דה למרמור" מאת דוניצטי וכן היא הוזמנה לשיר בבית-אופרה חשוב זה את הצגות הבכורה העולמיות של אופרות מאת מנצוני ובריו.בתחילת שנות ה-90 היה התפקיד של קונסטנצה ב"חטיפה מן ההרמון" לתפקיד מרכזי ברפרטואר של סילביה גרינברג, אותו היא ביצעה בשטאטסאופר בווינה ובבתי האופרה של בון, טולוז, לודוויגסבורג ווירצבורג. במשך הקריירה של סילביה גרינברג התוספו לרפרטואר של האמנית תפקידים ליריים, כגון פמינה ב"חליל הקסם" מיכאלה ב"כרמן", דונה אלווירה ומאוחר יותר ב-2001, את תפקיד דונה אנה ב"דון ג'ובאני". סילביה גרינברג הייתה מצויה בעולם הקונצרטנטי באותה מידה שהייתה מצויה בעולם האופרה. בהופעת הבכורה שלה בארצות הברית, אשר זכתה לביקורות נלהבות, היא שרה את "הבריאה" של היידן תחת שרביטו של גיאורג שולטי בשיקאגו. בהופעת הבכורה שלה בניו יורק היא שרה את יצירתו של קרל אורף "כרמינה בורנה" בניצוחו של זובין מהטה. גרינברג שרה תחת שרביטם של החשובים שבמנצחים, ביניהם, אבאדו, ברטיני, בלומסטד, שאיי, פון דוהנאני, פלור, פריבק-דה-בורגוס, הארנונקור, לופז-קובוס, לואיזי, מאזל, מוּטי, נאגנו, נורינגטון, רילינג, רושדטסבנסקי, זאבאליש, טילסון תומס וורוויזו. הרפרטואר הקונצרטנטי של סילביה גרינברג כולל את הפסיונים של באך, את מכלול המוזיקה הליטורגית של מוצרט, סימפוניות של מאהלר וכן "סטאבאט מאטר" מפרי עטם של דבוז'אק, שימנובסקי ופולנק. גרינברג זכתה גם לשיר את קונצרטי הבכורה של יצירותיהם של פנדרצקי וגיל שוחט. דיסקוגרפיה: מוצרט: "החטיפה מן ההרמון"; היידן: "הבריאה" ו"נפש הפילוסוף"; גלוק: "פאריד ואלנה"; יצירות ליטורגיות מאת פולנק וביזה: אורף: "כרמינה בורנה"; בֶּריו: "המלך מקשיב". ההקלטות מהעשור האחרון כוללות את הסימפוניה השמינית של מאהלר, תחת שרביטו של קנט נאגנו וכן את הקנטטה "Crudel tiranno amor" (אהבה רודנית אכזרית) מאת הנדל (2006).סילביה גרינברג מרבה להופיע ברסיטלים והיא מורה מוערכת המלמדת במוסדות חשובים במינכן ובווינה ומגישה כתות אמן. 

 

 

 

רוזמרי דנציגר זמרת סופרן

מנכ"לית


רוזמרי דנציגר נולדה בקופנהגן, דנמרק. היא החלה את לימודיה באקדמיה ע"ש רובין בירושלים והשלימה את לימודיה ב-Hartt College of Music, באוניברסיטת הרטפורד, קונטיקט. היא המשיכה את לימודיה במחלקה לתיאטרון באוניברסיטת קורנל, בה היא גם לימדה פיתוח קול במחלקה למוזיקה. לאחר סיום לימודיה שימשה דנציגר כדרמטורגית בתיאטרון Tåstrup בדנמרק ובו-זמנית היא המשיכה בלימודי הזמרה והחלה להופיע בקונצרטים ובהפקות אופרה בארצות הברית ובדנמרק. דנציגר הופיעה עם התזמורות החשובות בדנמרק: תזמורת הסימפונית של שלנד, תזמורת הרדיו הדני והתזמורת של העיר אורהוס, תחת שרביטיהם של המאסטרי רפאל פריבק דה-בורגוס, פטר גוט, תומס ווטו ואחרים. בשנת 1989 עברה רוזמרי דנציגר לטורונטו. בקנדה היא הופיעה עם תזמורות קנדיות חשובות, כגון התזמורת של לונדון, אונטריו, תחת שרביטו של פרנץ פאול דקר עם "ארבעת השירים האחרונים" של ריכרד שטראוס, עם מאסטרו דקר הופיעה דנציגר עם התזמורת של אוניברסיטת מקגיל, מונטריאול, קוויבק, בסצנה האחרונה של האופרה קפריצ'ו; וכן עם התזמורת של אדמונטון, אלברטה, בקונצרט שהוכתר "קונצרט דיווה", תחת שרביטו של מאסטרו גז'גוז' נובק. למרות המעבר לקנדה, היו מרבית הופעותיה של דנציגר באירופה כאורחת בבתי אופרה שונים והשתתפה במסעות קונצרטים עם תזמורות של ערים חשובות באירופה. ב-2003 יצאה דנציגר למסע הופעות עם התזמורת של סלבדור דה באהייה בברזיל, שכלל את הרקוויים של מוצרט וסצנות מאופרות של מוצרט, תחת שרביטו של מאסטרו סלמאו רבינוביץ'. ב-2007 הופיעה דנציגר עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור עם יצירתו של יאן רדזינסקי "שירת מעיין", תחת שרביטו של מאסטרו ליאון בוטשטיין. רוזמרי דנציגר הופיעה בין השאר בבתי האופרה של באזל, מנהיים, פרייבורג, בודפסט וגדנסק, תחת שרביטיהם של המאסטרי ולטר וולר, יון מרקל, דונלד רונקלס, ניר קברטי ואחרים. הרפרטואר האופראי של דנציגר כולל: האופרות של מוצרט: חליל הקסם: בתפקידים של פמינה והגברת הראשונה; נישואי פיגרו בתפקיד סוזנה והרוזנת אלמוויוה; כך עושות כולן בתפקיד פיורדיליג'י; האופרות של ריכרד שטראוס: קפריצ'ו בתפקיד הרוזנת מדליין; דפנה בתפקיד הכותרת; ארבלה בתפקיד הכותרת; האופרות של ורדי: ריגולטו בתפקיד ג'ילדה; לה טרויאטה בתפקיד וויולטה; האופרות של פוצ'יני: לה בוהם בתפקיד מימי; מדאמה באטרפליי: בתפקיד צ'ו-צ'ו-סאן; רוזמרי דנציגר הופיעה ברחבי אירופה בתפקידי אופרטה קלאסית: האופרטות של יוהן שטראוס הבן: העטלף בתפקיד רוזלינדה; ברון הצוענים בתפקיד זאפי; האופרטות של אמריך קלמן: הרוזנת מאריצה בתפקיד הכותרת; ג'ודיטה בתפקיד הכותרת ובאופרטות של פרנץ להר: האלמנה העליזה בתפקיד האנה גלאוורי וליזה בארץ החיוכים. רוזמרי דנציגר הופיעה ברסיטלים והקלטות רדיו של קול ישראל, של הרדיו הדני והרדיו הקנדי ברפרטואר רחב של השיר האמנותי, הגרמני, הצרפתי והדני, בשיתוף עם הפסנתרנים, נעמי לב, ויקטור דרוויאנקו, יספר מארק פדרסן ופאול רוזנבאום. ב-2012 הופיעו רוזמרי דנציגר ונעמי לב (עוגב), בכנסיות עתיקות בבורגודי, צרפת בתכנית של מוזיקה ליטורגית. בפברואר 2015 הופיעה דנציגר במסגרת הפסטיבל למוזיקה קאמרית בקנטטה Out of thr Darkness של המלחין האנגלי ג'וליין מארשל  לטקסט מאת גרטרוד קולמר,  עם זמרי האנסמבל הקאמרי של קלן והצ'לנים פרנסואה סאלק והלל צורי.

 

 

דייויד ארונסון מנצח וקורפטיטור 

מנהל מוזיקאלי

 

נולד בניו יורק ומחזיק בתארים מקְרֵיין סקול אוף מיוזיק, פוטסדם (ניו יורק) ומנהטן סקול אוף מיוזיק.דייויד ארונסון החל את הקריירה שלו כקורפטיטור ומלווה בעיר ניו יורק. לאחר מכן, הוא שימש במשרה של מנצח מישנה באופרות של קנזס סיטי, לייק ג'ורג' ומיאמי. בשנת 1978 הוא הגיע לציריך ושימש כקורפטיטור בסטודיו הבינלאומי לזמרים שליד האופרה של ציריך. עד מהרה הוא קודם למשרה של מנצח ואסיסטנט של מנצח המקהלה בבית האופרה של ציריך. החל משנת 1982, ובמשך תשע השנים הבאות, שימש ארונסון כמנצח בתיאטרון העירוני של העיר לוצרן, בו הוא ניצח על כ-40 אופרות שונות והופעות בלט. במקביל, הוא הוזמן לנצח בבתי האופרה של דרמשטט, שטוטגרט, ואקס-אן-פרובאנס. כמו כן, הוא שימש כאסיסטנט של הרברט פון קאריאן בהפקת האופרה "כרמן" בפסטיבל של זלצבורג. ארונסון הופיע כמנצח אורח עם תזמורת ארמון שנברון (Schönbrunner Schlossorchester). הוא ניצח לראשונה על תזמורת השטאאטסאופר של וינה בנובמבר 2000. בנוסף על היותו חבר בסגל המוזיקאים של השטאאטסאופר, כבר משנת 1991 , הופיע ארונסון כפסנתרן ומלווה בווינה, טוקיו, ירושלים ורוונה. כקורפטיטור בכיר ליווה ומלווה דייויד ארונסון את הזמרים המובילים בעולם ביניהם וולטר ברי, פלסידו דומינגו, לוצ'אנו פאוורוטי, ברין טרפל, רנה פלמינג ואנה נטרבקו. ארונסון שימש עוזר מנצח לרבים מגדולי המנצחים כגון, זובין מהטה, ריקרדו מוטי, וסז'י אוזאווה. במשך חמש שנים שימש ארונסון פסנתרן מלווה בהפקות של ריקרדו מוּטי, בהן הוצגו האופרות של מוצרט והליברטיסט דה-פּונטה ואשר יצאו לסיור ברחבי אסיה עם המנצח סז'י אוזווה. דייויד ארונסון נמנה עם סגל המורים של הקונסרבטוריום הווינאי ליד האוניברסיטה הפרטית של וינה. זה יותר מעשור שדייויד ארונסון מנהל כיתות אמן הנעשות פופולאריות משנה לשנה במקומות רבים כגון, פסטיבל "מוזיקה מיורקה", באוניברסיטה של מישיגן, בקְרֵיין סקול אוף מיוזיק בפוטסדם ובמנהטן סקול אוף מיוזיק. כמלווה זמרים מבוקש, נותן דייויד ארונסון רסיטלים ברחבי העולם: באוסטריה, שוויץ, גרמניה, צרפת, פולין, איטליה, ישראל, קפריסין ובארצות הברית.

דדי ברון במאית

יועצת דרמטית

דדי ברון, ילידת ישראל, בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב 1988 ;בוגרת בית הספר הגבוה לאומנות פלסטית בציריך, שוויץ; ב-1997 סיימה ברון בהצטיינות השתלמות מקצועית במלגה מלאה בתיאטרון ה"רויאל קורט", לונדון; ב-2003 היא נשלחה מטעם מכון גתה להשתלמות במשך שישה חדשים בתיאטרונים מובילים בברלין ובהמבורג. מאז 1999 מביימת דדי ברון בכל התיאטרונים הרפרטואריים בתל אביב ומ-2006 גם בתיאטרונים מובילים ובתי אופרה בגרמניה. משנת 2007 מלמדת דדי ברון בימוי בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב במסלול לתואר שני וחונכת הפקות גמר. דדי ברון זכתה בפרסים חשובים כגון: פרס הבימוי של התיאטרון הקאמרי על ההצגה שבוע, מאת שלמה מושקוביץ' (הצגה זו הוזמנה גם להשתתף בפסטיבל "מדיטרנה" במילאנו, איטליה); פרס הבימוי "התיאטרון הקאמרי" על ההצגה זה הים הגדול מאת יוסף בר יוסף. כמו כן, הוזמנה ברון לשבת ב"שולחן העגול הגדול בעולם" בכיכר בבל בברלין יחד עם 112" האנשים המשפיעים ביותר לטובה בעולם", ביניהם וים ונדרס, לורי אנדרסון, טרי גיליאם, וויליאם דפו, ביאנקה ג'אגר ועוד. בתיאטרון "הבימה" ביימה דדי ברון את ההצגות: מונולוגים מהוואגינה מאת איב אנסלר; תקופת הסתגלות מאת טנסי וויליאמס; שבוע מאת שלמה מושקוביץ'; הנסיגה ממוסקבה/זוגיות שבירה מאת ריצ'רדסון; פוסט טראומה, פרויקט משותף של תיאטרון "הבימה" והתיאטרון העירוני של דיסלדורף, שנכתב בידי שבעה מחזאים ישראלים וגרמנים; וכוכב יאיר מאת שלמה מושקוביץ'. בתיאטרון "הקאמרי" היא ביימה את ההצגות: לילה טוב אימא מאת מרשה נורמן; זה הים הגדול מאת יוסף בר יוסף; תרה מאת פנינה ודורית גרי על פי ספרה של צרויה שלו; הם יורים גם בסוסים מאת הוראס מק'קוי בעיבודו של שלמה מושקוביץ' וארוחת טעימות מאת שלמה מושקוביץ'. בתיאטרון "בית לסין" היא ביימה את ההצגות: דולפינים מאת מאיה שעיה והדוד וניה מאת אנטון צ'כוב. בתיאטרון העירוני של קיל, גרמניה, ביימה ברון את ההצגות הבאות: רומיאו ויוליה מאת שייקספיר; בית ברנרדה אלבה מאת גארסיה לורקה; הדה גבלר מאת הנריק איבסן; ליבליי (אהבהבים) מאת ארתור שניצלר. לאחרונה ביימה בתיאטרון זה את המחזה עשרת הדברות מאת שלמה מושקוביץ'. בתיאטרון העירוני דיסלדורף, גרמניה, ביימה דדי ברון את ההצגות עץ לימון מאת נעה לזר; ריאליטי צ'ק פרוייקט משותף לתיאטרון "הבימה" והתיאטרון העירוני בדיסלדורף ואת רצח של חנוך לוין. בשנים האחרונות הרחיבה דדי ברון את הפעילות האמנותית שלה אל האופרה. ב-2008 היא ביימה את האופרה החטיפה מן ההרמון מאת מוצרט בבית האופרה של קיל, גרמניה וב-2015 היא ביימה את האופרה דון ג'ובאני מאת מוצרט עבור האופרה הישראלית.