top of page

רוזמרי דנציגר

מייסדת ומנכ"לית הקשר הווקאלי וינה-תל אביב

פיתוח קול

Rosemarie Dantziger.jpg

רוזמרי דנציגר ילידת קופנהגן, החלה את לימודיה באקדמיה ע"ש רובין בירושלים, השלימה את לימודיה ב-Hartt College of Music, קונטיקט בסיימה את לימודיה במחלקה לתיאטרון באוניברסיטת קורנל, שימשה דנציגר כדרמטורגית בתיאטרון Tåstrup בדנמרק ובו-זמנית החלה להופיע בקונצרטים ובהפקות אופרה. בדנמרק הופיעה דנציגר עם התזמורת הסימפונית של שלנד, תזמורת הרדיו הדני והתזמורת הסימפונית של אורהוס, תחת שרביטיהם של רפאל פריבק דה-בורגוס, פטר גוט, תומס ווטו ואחרים. בשנת 1989 עברה רוזמרי דנציגר לטורונטו. בקנדה היא הופיעה עם התזמורת של לונדון, אונטריו, התזמורת הסימפונית של אדמונטון, אלברטה ותזמורת אוניברסיטת מקגיל במונטריאול בניצוחם של פרנץ פאול דקר וגז'גוז' נובק. למרות המעבר לקנדה, היו מרבית הופעותיה של דנציגר בבתי אופרה בגרמניה ובקונצרטים תזמורתיים ברחבי אירופה. היא הופיעה בין השאר בבתי האופרה של באזל, מנהיים, פרייבורג, גרץ, בודפסט וגדנסק, תחת שרביטם של ולטר וולר, יון מרקל, דונלד רוניקלס, תומס פאל, ניר קברטי, ליאון בוטשטיין, סלמאו רבינוביץ' ואחרים. הרפרטואר של דנציגר כולל אופרות מאת מוצרט, ריכרד שטראוס, ורדי, פוצ'יני וכן אופרטות קלאסיות מאת יוהן שטראוס, פרנץ להר וקלמן. רפרטואר הקונצרטים של רוזמרי דנציגר כולל מוזיקה ליטורגית ויצירות מאת פולנק, ריכרד שטראוס, דריוס מיו ויאן רדזינסקי. היא הרבתה להופיע ברסיטלים ובהקלטות רדיו של קול ישראל,  הרדיו הדני והקנדי ברפרטואר רחב של השיר האמנותיים.

סילביה גרינברג

מייסדת הקשר ווקאלי וינה-תל-אביב

פיתוח קול

sylvia2.jpg

זמרת הסופרן הישראלית סילביה גרינברג החלה את הקריירה שלה בבית האופרה של ציריך ובדויטשה אופר ברלין בתפקידי קולורטורה. תפקיד מלכת הלילה בחליל הקסם היה תפקיד הדגל של גרינברג, אותו ביצעה בכל בתי האופרה החשובים של אירופה. במשך הקריירה שלה התווספו לרפרטואר של גב' גרינברג תפקידים ליריים אותם היא ביצעה בפסטיבלים חשובים ובבתי האופרה הגדולים באירופה. היא הופיעה תחת שרביטם של מנצחים ידועים, ביניהם, אבאדו, בלומסטד, שאיי, פון דוהנאני, פלור, פריבק-דה-בורגוס, הארנונקור, לופז-קובוס, לואיזי, מאזל, מוּטי, נאגנו, נורינגטון, רילינג, רושדטסבנסקי, זאבאליש וטילסון תומס. לצד הקריירה האופראית שלה, היא הרבתה להופיע בקונצרטים ברחבי העולם. הרפרטואר הקונצרטנטי של סילביה גרינברג כולל מוזיקה הליטורגית של באך, מוצרט, סימפוניות של מאהלר וכן סטאבאט מאטר מאת דבוז'אק, שימנובסקי ופולנק. סילביה גרינברג הינה מורה מוערכת המלמדת במוסדות חשובים במינכן ובווינה ובכתות אמן. 

דיסקוגרפיה: מוצרט: החטיפה מן ההרמון; היידן: הבריאה ונפש הפילוסוף; גלוק: פאריד ואלנה; יצירות ליטורגיות מאת פולנק וביזה, אורף: כרמינה בורנה; בֶּריו: המלך מקשיב, הסימפוניה השמינית של מאהלר וכן את הקנטטה Crudel tiranno amor מאת הנדל.

דייויד ארונסון

מייסד הקשר ווקאלי וינה-תל-אביב

קורפטיטור\מנצח

Untitled-4.jpg

דייויד ארונסון יליד ניו יורק ומחזיק בתארים מקְרֵיין סקול אוף מיוזיק, פוטסדם (ניו יורק) ומנהטן סקול אוף מיוזיק. הוא החל את הקריירה שלו כקורפטיטור ומלווה בניו יורק. לאחר מכן, הוא שימש במשרה של מנצח מישנה באופרות של קנזס סיטי, לייק ג'ורג' ומיאמי. משנת 1978 הוא שימש כקורפטיטור בסטודיו לזמרים שליד האופרה של ציריך. עד מהרה הוא קודם למשרה של מנצח ואסיסטנט של מנצח המקהלה בבית האופרה של ציריך. בין השנים 1982-1991 שימש ארונסון כמנצח בתיאטרון העירוני של לוצרן. במקביל, הוא ניצח בבתי האופרה של דרמשטט, שטוטגרט, ואקס-אן-פרובאנס. מר. ארונסון שימש כאסיסטנט של הרברט פון קאריאן בפסטיבל זלצבורג. בנובמבר 2000 הוא ניצח לראשונה על תזמורת האופרה הממלכתית של וינה. בנוסף על היותו חבר בסגל המוזיקאים של האופרה הממלכתית של וינה, מופיע ארונסון כפסנתרן ומלווה במסעות ברחבי העולם. כקורפטיטור בכיר מלווה דייויד ארונסון את הזמרים המובילים בעולם. כמו כן, שימש מר ארונסון עוזר מנצח לרבים מגדולי המנצחים כגון, זובין מהטה, ריקרדו מוטי, וסז'י אוזאווה. דייויד ארונסון נמנה עם סגל המורים של האוניברסיטה למוזיקה ואמנויות הבמה של העיר וינה. בעשור  האחרון מנהל מר ארונסון כיתות אמן מבוקשות בארצות הברית.

קלאודיה ויסקה

פיתוח קול

ילידת ניו יורק, סיימה את לימודיה בקרטיס אינסטיטוט בפילדלפיה. כזוכת מלגת פולברייט השלימה את לימודיה באוניברסיטה של וינה לאמנויות הבמה.

במשך קריירה ארוכת שנים הופיעה גב' ויסקה בבתי אופרה באירופה; בין היתר, באמסטרדם, ברלין, קלן, ג'נבה, מינכן, וינה וציריך. הרפרטואר שלה כולל תפקידי אופרה, אופרטה ומיוזיקל רבים. גב' ויסקה הופיעה תחת שרביטם של מנצחים חשובים; בין היתר, יוג'ין אורמנדי, גוסטב קוּן, אישטוון קרטש, מיגואל גומס מאטינס, שנדור וֶג, רפאל פריבק-דה-בורגוס, כריסטין מִיֶיליץ, מרסל פראווי, ברונו קאנינו, רודולף סרקין, אחד משיאיה של הקריירה של קלאודיה ויסקה היה גילום התפקיד של מריה בסיפור הפרוורים  בניצוחו של המלחין לאונרד ברנשטיין.

בין השנים 1999-2003 שימשה קלאודיה ויסקה כפרופסור ללימוד שירה בבית הספר הגבוה למוזיקה בקלן. החל משנת 2003 היא מונתה כפרופסור באוניברסיטה למוזיקה ולאמנויות הבמה בווינה. במקביל, היא נתנה כתות אמן בטכניקה ווקאלית ברחבי העולם. תלמידיה של גב' ויסקה הם זוכי תחרויות בינלאומיות חשובות ברחבי העולם. כמו כן, העמידה גב' ויסקה זמרים בעלי קריירות משמעותיות בבתי האופרה המובילים  בעולם.

Claudia Visca Photo.jpg

שרמן לואו

פיתוח קול

שרמן לואו הוא מגדולי הפדגוגים לזמרה באירופה. הוא ידוע גם כחוקר בעל ידע מעמיק ברזי הפיזיולוגיה של האפרטוס הווקאלי. מר לואו זכה במלגת קרן פולברייט למחקר ולימוד הטכניקה הווקאלית באיטליה. הוא מרבה להופיע בכנסים מקצועיים וכתות אמן במוסדות אירופאים חשובים, בין היתר Maggio Musicale di Firenze, Teatro Communale di Bologna, La Fenice di Venezia, l’Accademia della Voce di Torino , בית האופרה של ציריך, פסטיבל לוגאנו, אוניברסיטת בולוניה, האנסמבל הצעיר של תיאטר-אן-דר-וין בווינה, אקדמיית הבֶּל-קאנטו "רודולפו צֶ'לֶטִי" ופסטיבלdella Valle D’Itria in Martina Franca.

 

שרמן לואו מתגורר ומלמד בטרוויזו, איטליה. הסטודיו שלו מהווה מפגש תרבותי בינלאומי של זמרים מכל רחבי הגלובוס. רבים מתלמידיו של מר לואו הם זוכי תחרויות בינלאומיות יוקרתיות ומבצעים תפקידים ראשיים בבתי אופרה מובילים ברחבי העולם.

 

שרמן לואו הוא בוגר בית הספר לאמנויות באוניברסיטת צפון קרוליינה, ארה"ב. את לימודיו השלים באקדמיה קיניאנה בסיינה, איטליה ובמוצרטאום—בית הספר הגבוה לאמנויות בזלצבורג. הוא למד אצל גדולי המורים בניו יורק, דניאל פרו, אַרמֶן בויאג'יאן, שרלי אמונס, לֵינה גבריאלה ורנדולף מיכלסון.

SSherman Lowe Photo.jpg

גרטה דמראו

פיתוח קול

גרטה דאמראו היא מהמורות המובילות בניו יורק. עד לשנים האחרונות היא הייתה מורה אורחת ביפן. גב' דמראו העמידה זמרים המופיעים בבתי אופרה מובילים כגון, בית האופרה הממלכתי של ברלין, האופרה רויאל דה וואלוני בלייז', בית האופרה המלכותי קובנט גרדן בלונדון, המטרופוליטן  אופרה בניו יורק והאופרה של סאן פרנסיסקו.

 

גרטה דמראו החלה את הקריירה האופראית שלה ב"תפקידי מכנסיים" בבתי אופרה קטנים באירופה. בהמשך הקריירה שלה היא שרה תפקידי "ליריקו ספינטו" איטלקיים ותפקידים באופרות של ואגנר וריכרד שטראוס. גרטה דמראו הופיעה תחת שרביטיהם של המנצחים סיר ג'ון פריצ'רד, ברונו בַּרְטוֹלֶטי, אלברטו אֶרֶדֶה, הנס סברובסקי, אלווארו קסוּטוֹ, רולאן גאניון, מילארד אלטמן וולטר טאוסיג.

 

בתחום הקונצרטים לגרטה דמראו רפרטואר עשיר אתו הופיעה עם תזמורות מובילות, בין היתר, התזמורת הסימפונית של שיקאגו, התזמורת הלאומית של ספרד, התזמורת הלאומית של ליוֹן. היא הופיעה גם בפסטיבלים כגון, פסטיבל סאן סֶרֶה בפריס, בווּלף-טראפ, מרלבורו וראווינָיה בארה"ב. לגב' דמארו רפרטור עשיר בתחום השיר האמנותי.

greta Damrau Photo (1).jpg

דדי ברון

בימוי ומשחק

במאית תיאטרון ואופרה ומרצה לבימוי באוניברסיטת תל אביב.

דדי ברון, ילידת ישראל, בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב 1988; בוגרת בית הספר הגבוה לאומנות פלסטית  בציריך. ב-1997 סיימה ברון בהצטיינות השתלמות מקצועית במלגה מלאה בתיאטרון ה"רויאל קורט", לונדון והשתלמה בתיאטרונים מובילים בברלין ובהמבורג.

מאז 1999 מביימת דדי ברון בכל התיאטרונים הרפרטואריים בתל אביב: הבימה הקאמרי ובית לסין ומ-2006 גם בתיאטרונים מובילים ובתי אופרה בגרמניה ואוסטריה: התיאטרון של העיר קיל, התיאטרון העירוני של דיסלדורף, והתיאטרון של זלצבורג. משנת 2007 מלמדת דדי ברון בימוי בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב במסלול לתואר שני.

דדי ברון זכתה בפרסים כגון: פרס הבימוי "הבימה" על ההצגה שבוע, מאת שלמה מושקוביץ' שהועלת גם בפסטיבל "מדיטרנה" במילאנו; פרס הבימוי "התיאטרון הקאמרי" על ההצגה זה הים הגדול מאת יוסף בר יוסף. כמו כן, הוזמנה ברון לשבת ב"שולחן העגול הגדול בעולם" בכיכר בבל בברלין יחד עם 112 האנשים המשפיעים ביותר  לטובה בעולם.

בשנים האחרונות החלה דדי ברון לביים אופרות. היא ביימה את חליל הקסם, החטיפה מן ההרמון ודון ג'ובאני. 

Dedei Baron.jpg

אלכסנדר קרבץ

פיתוח קול

יליד אודסה, בוגר הקונסרבטוריון ע"ש צ'ייקובסקי במוסקבה והמוצרטאום בזלצבורג. הקריירה האופראית של אלכסנדר קרבץ נסקה במהרה וכיום הוא אחד מהטנורים הרבגוניים והמובילים בתחום טנור האופי.

הרפרטואר הרחב של מר. קרבץ משתרע ממוצרט, ורדי, פוצ'יני, צייקובסקי וריכרד שטראוס ועד רחמנינוב, שוסטקוביץ', ינאצ'ק וזנדונאי. עם רפרטואר זה מופיע מר. קרבץ בבתי אופרה מובילים: בית האופרה המלכותי קובנט גרדן, האופרה הממלכתית של ברלין, המטרופוליטן בניו יורק, הסקאלה במילאנו,  תיאטרו ריאל מדריד, סאן קרלו בנאפולי, לה פניצ'ה בוונציה, הבאסטי בפאריס ובתיאטרונים רבים חשובים נוספים ברחבי העולם.

אלכסנדר קרבץ זוכה לתשבחות רבות על הפרשנות שלו לתפקידי אופי תובעניים מפרי עטו של שוסטקוביץ' כגון: האיכר השיכור בליידי מקבת ממצנסק ותפקיד הכותרת ותפקיד השוטר בהאף, תפקידים אותם הוא ביצע ומבצע בבתי האופרה המובילים בעולם. 

מר קרבץ מטפח ומנחה נלהב של זמרי אופרה צעירים בתחילת דרכם המקצועית. בהנחיית הזמרים הוא שם דגש על הפרקטיקה של הפרשנות הדרמטית, תוך גיוס טכניקה ווקאלית עילית בעיקר לתפקידים תובעניים מבחינת היכולות הווקאלית, המוזיקאליות והדרמטיות. הוא רואה שליחות בטיפוח דור העתיד של זמרי אופרה והובלתם לקריירות משמעותיות.

Alexander Graf.jpeg
bottom of page